VEFA KIRAATHANESİ AÇILDI

Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmeti tarafından hayata geçirilen Pendik Vefa Kıraathanesi'nde  65 yaş üstü Pendikliler hayatlarının ikinci baharını yaşıyorlar. 

1 Kasım 2021 Pazartesi günü; spor, dini sohbet, hobi kursu ve seminer şeklinde gerçekleşen programda Eğitim Danışmanı Ünal Yılmaz Pendikli yaşlılarla buluştu. Yılmaz "Yaşam Heyecanı" adlı seminerinde: Mimar Sinan'ın Selimiye Camisini 80 yaşında yaptığını ve  Sinan'ın 99 yaşına kadar çalıştığını söyleyerek; 65 yaşın yaşlılık değil, orta yaş olduğunu ve çok sayıda 65 yaş üstü Pendiklinin hala bir şeyler ürettiğini söyledi. 

Seminer sonrası kısa bir konuşma yapan Kıraathane sorumlusu Volkan Ekinci, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin'in selamlarını iletip, vefa Kıraathanemiz açıldı. Kıraathanemiz; Pazartesi ve Salı günleri erkeklere, Çarşamba, Perşenbe ve Cuma günleri kadınlara hizmet verecek dedi. Hafta içi her gün Saat 9.00'da sabah sporu ile başlayan programın, kahvaltı, dini sohbet ve hobi kursu ile devam edeceğini öğlen yemeğinden sonra her gün farklı bir konunun ele alınacağını söyledi.

Volkan Ekinci, seminer hocası Ünal Yılmaz'a ve katılımcılara teker teker teşekkür ederek burası sizin eviniz, her gün sizi bekleriz şeklinde konuştu.

Mustafa Telli