yerelhayat @ hotmail.com

ZEKİ USTA ERZİNCAN ET MANGALDA

«Et yersen akıllı, ot yersen aptal olursun.» derler.

Yazılıp çizilenlere göre: Dünyanın en zeki, en çalışkan ve en başarılı insanları et yiyen insanlar arasından çıkıyor.

 

 

 

Ettin cinsinden, kalitesinden ve pişirilmesinden pek anlamam ancak eti sever ve yerim. Haftada bir gün bir porsiyon köfte yediğim Erzincan Et Mangal'da sevdiğim yerlerden biri.

Petrol İş Mahallesi'nde bulunan Erzincan Et Mangalın zemini kalebodur, duvarları yukardan aşağıya fayans, her yer tertemiz, etler buzdolabında, çalışanlar işlerinin başında, çalışkan ve güler yüzlü.

Erzincan Et Mangalın dört farklı mekanı var. Birinci mekan beş masanın bulunduğu mini lokanta, ikinci mekan etlerin teşhir edildiği satış reyonu, üçüncü mekan etlerin pişirilip servise hazırlandığı mangal bölümü, dördüncü mekan soğuk hava deposu ve lavoboların bulunduğu yer.

Erzincan Et Mangal, kullandığı, pişirdiği ve servis ettiği ürünlerle büyük bir başarı yakalamış. Yerli ürün kullanan Çankırılı Zeki usta; eti marina ettikten sonra kömür ateşinde ağır ağır, dışarıdan içeriye doğru pişiriyor. Bu  teknik ile eti  tamamen pişirip, etin fazla yağını atarak eti sağlıklı ve leziz yapıyor.

Zeki Usta; "Anneler evlerinde ayaklarını uzatıp keyif yapsın, eti onların yerine biz pişiririz." mantığında..

Eti: Cinsine göre, kömür ya da döküm ızgara üzerinde pişiren Zeki Usta, bizim annelerimiz eti, tavada yağ içinde pişiriyordu, yanan yağ insanı kanser yapıyor, ev yağ kokuyor, duvarlar yağ ile kirleniyordu, şimdi biz et mangalcılar var. diyor.

Erzincan Et Mangal, kilo ve porsiyon usulü kuzu, dana ve tavuk ürünleri servis ediyor. İsteyene pirzola, isteyene köfte, tavuk kanadı, sucuk ve ciğer gibi çeşitleri de bulunan et mangalda büyük ailelere kilo ile küçük ailelere tabakta servis yapılıyor. Tabi tercih yine sizin.

Kansere, kokuya, kirliliğe son verip ete ayrı bir tat veren Zeki Ustaya sipariş vermek için 0216.652.27.23'ü tuşluyor, siparişinizi verip, keyfinize bakıyorsunuz. Usta eti pişiriyor, kurye pişmiş eti evinize kadar getiriyor.

Eti alırken ve yerken dikkatli olmak gerekiyor. Uzmanların söylediklerine göre en iyi et; mahallenizde tanıdık, bildik kendi kasabınızdan aldığınız ettir.

Patron ve çalışanlar, usta ve çıraklar arasında güzel bir iş bölümü ve yardımlaşmanın olduğu işletmenin lovobosında sabun ve sıcak su, giriş ve çıkışta dezenfektan ve kolonya var.

 

Fiyatlar ise normal kasap fiyatları seviyesinde.

Mustafa telli