KIRK YILLIK KÖFTECİ MUZAFFER USTA

Kartal Petrol İş Mahallesi Rahmanlar Caddesi'nde seyyar köftecilik yapan Muzaffer Usta, güler yüzü ile büyük ilgi görüyor.

 

Rahmanlar Caddesinde köftecilik yapan Muzaffer Şahin, aslen Bolulu. Çocukluk günlerinden bu güne kadar hep lokantalarda çalışan Muzaffer Usta işe bulaşıkçılıkla başlamış, bir süre kalfalık ve ustalık yapan Muzaffer Usta, işin tüm inceliklerini öğrenince kendi işyerini açıp, uzun süre lokantacılık yapmış. Bir süre önce emekli olan Muzaffer Usta, boş durmak bize yakışmaz diyerek küçük birikimi ile kendisine küçük bir motor alıp, seyyar köfteciliğe başlamış. Hemen her gün saat 10.00'da Rahmanlar Caddesi'ne gelip, 22.00'ye kadar müşterilerine ızgara köfte, tavuk ve sucuk satan Muzaffer Usta; «Hepimiz biliyoruz ki: Bu gün çok önemli bir isim olan yüzlerce kişi, işe seyyar satıcılıkla başlamış, ben ise seyyar satıcılıkla mesleğe son nokta koyacağım.» diyor.
Çevre esnafa, yemek yapma imkanı bulamayan çalışan kadınlara ve öğrencilere köfte pişiren Muzaffer Şahin Usta, 40 yıllık köfteci.