2017 yılında MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başlayan İşadamı Murat Şahin, daha sonra 24 Haziran milletvekili seçimlerinde partisinden milletvekili adayı olmuştu. Son yerel seçimlerde partisinin Pendik belediye başkan adaylığı söz konusu olan Şahin, bu süreçte Pendik seçmeniyle kurduğu yakın ilişkiyle dikkatleri üzerine çekerek iyi bir alternatif olduğunu göstermesine rağmen, MHP kurmaylarının AK Parti ile yapılan İttifak dolayısıyla Pendik'te aday çıkarmaması nedeniyle aday gösterilmemişti. Aday gösterilmemesine rağmen partisine olan sadakatiyle İttifak adayının başarısı için elinden geleni yapan Murat Şahin, bu yıl yapılan MHP İstanbul İl kongresinde yeniden İstanbul İl Yönetim Kurulu Asil üyeliği ve üst kurul delegeliğine seçildi.

Murat Şahin'le sohbetimizin konusu içinde bulunduğumuz dönemin doğal sonucu olarak salgın hastalık dönemi olsa da siyasette ticarette konu başlıklarımız arasında yer aldı. Güzel bir sohbet neticesinde Murat Bey'in cevaplarını derleyerek siz okuyucularımızın dikkatine sunuyorum.

SALGINA RAĞMEN KIRKIN ÜZERİNDE İSTİHDAM GERÇEKLEŞTİRDİK
Pandemi döneminde İstanbul'da bulunan 600 poliklinikten beşyüzü geçen sayıda poliklinik hizmetine ara verirken, bizler Alpi Diş olarak hiçbir polikliniğimizde hizmete ara vermek veya eleman azaltmak gibi bir düşünceye kapılmadık. Bırakın eleman azaltmayı, Pandemi dönemi dolayısıyla devletimizin vermiş olduğu kısa çalışma ödeneğinden kısa zamanda feragat edip, kırkın üzerinde yeni istihdam sağladık. Bütün bunları yaparken sektörümüzde ekonomik girdisi önemli olan olan Protez ve İmplant işlemlerini de acil durumlar olmadıkları için erteleyerek yaptık. Fakat ağız sağlığı, diş tedavi hizmetlerinde hiçbir aksama olmasına izin vermedik. Çok şükür, hiçbir çalışanımızı işten çıkararak veya başka türlü mağduriyet yaşamak durumunda bırakmadık.

KURUM OLARAK SAĞLIK BAKANLIĞIMIZIN PANDEMİ KURALLARINA TİTİZLİKLE UYDUK
Geride bıraktığımız yedi aylık süreçte pandemi kuralları bütün polikliniklerimizde titizlikle uygulandı. Koronavirüse dair hiçbir şubemizde ve hiçbir çalışanımızda herhangi bir tespit olmadı. Buradan çıkarılması gereken en önemli sonuç şudur ki, siz kurum olarak gerekli önlemleri alır, istenilen tedbirleri uygularsanız sayın Sağlık Bakanımızın dediği şekilde gerektiği gibi korunursunuz.

ALPİ DİŞ KARTAL YAKINDA HİZMETE GİRİYOR
Alpi Diş olarak 4. yerimizi Kartal belediye binasının karşısında açıyoruz. Çok güzel hizmet verebileceğimiz bir yer olacak şekilde hazırladık. Kısa bir süre sonra ruhsat onaylarımızı alıp Alpi Diş olarak Kartal halkına da hizmet vermeye başlayacağız. Ayrıca Kaynarca'da Türkiye'de ilk olacak şekilde 6.000 metrekare bir diş hastanesi açıyoruz. Şu an tadilat işlemleri yapılmakta olan bu hastanemizde de yaklaşık 150 kişilik bir yeni istihdamımız olacak.

YURT DIŞINA DA AÇILIYORUZ
Yurt dışından hizmet alımı için gelen insanlar var. Bu insanların sayısı her geçen gün artıyor. Biz de Alpi Diş olarak bu hizmeti onların ayağına götürmeye karar verdik. Pandemi sürecinin biraz hafiflemesini bekliyoruz. Önce Almaya Franfurt ve Berlin'de hizmet vermeye başlayacağız. Yerlerimizi tespit ettik, anlaşmalarımızı yaptık. Orada hizmet verecek şekilde şirket çalışmalarımız muhasebe birimlerimiz tarafından yürütülüyor. Gerekli anlaşmaları yapıp, hizmet verecek diş hekimlerimizi de Türkiye'den götürmeyi düşünüyoruz. Dediğim gibi bu konuda süreci pandeminin seyri belirleyecek. İnşaallah çok uzun olmayan bir süreç sonucunda yurt dışında da hizmet vermeye başlayacağız.

Güzel bir sohbette derlediğimiz notları siz değerli okuyucularımızla paylaştık. Bu vesileyle Murat Şahin ve tüm ekibine başarılar diliyoruz.