PENDİK’TE BİR YILDIZ DOĞUYOR

Pendik Özel Eryetiş Balkanlar Koleji 8. sınıf öğrencisi Naz Peri İrem Kurt ödüle doymuyor.

UNESCO tarafından düzenlenen “Barış” temalı resim yarışmasında dünya birincisi olan İrem Kurt, TBMM kataloğuna giren ilk Pendikli oldu.

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz İrem Kurt’u başarılarından dolayı makamlarında kabul edip, hediyeler verdiler.

Pendikli seramik sanatçısı İlknur Kutluk Kurt’un kızı olan Naz Peri İrem Kurt, annesi İlknur Kutluk Kurt’un seramik çalışmalarını izlerken çamur oyunu ile başlayan serüven kil makete, maketten, kuru boya resim çalışmalarına, guaş boyadan yağlı boya resim çalışmalarına geçmiş.

Annesi İlknur Kutluk Kurttan aldığı desen, renk ve kompozisyon bilgilerini, Tevfik İleri İlkokulu sınıf öğretmeni Deniz Şentunalı ve okul müdürü Selehattin Özkök’ün yönlendirmesi ile biraz daha geliştirip, okullar arası yarışmalar katılmış.

İlkokul üçüncü sınıfta aldığı ilk ödül ile resim yapma aşkını zirveye taşıyan İrem Kurt: Harita Genel Komutanlığı- Memur Sen ve Emniyet Genel Müdürlüğünün düzenlediği yarışmalarda Türkiye birincisi olmuş.

Bebek yaşta oyun ile başlayan resim serüveninde çok sayıda Pendik, İstanbul ve Türkiye derecesi olan Özel Eryetiş Balkanlar Koleji 8/B öğrencisi Naz Peri İrem Kurt, derslerinde başarılı, çalışkan, öğretmen ve arkadaşları tarafından çok sevilen bir öğrenci.

Resim öğretmeni Yasemin Çakmak ile yarışmadan yarışmaya koşan İrem Kurt’un en büyük destekçisi ailesi ve Eryetiş kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Eryetiş.

Naz Peri İrem Kurt’a eğitim bursu veren Vedat Eryetiş, İrem ile gurur duyduğunu ifade ederek “İrem Kurt Pendik’in yıldızı” diyor.

İki yaşından beri resim ile iç içe olan dünya şampiyonu naz Peri İrem Kurt’a başarılar diliyoruz.

Mustafa Telli