PEFHEM’DEN DEV KONSER

Pendik Folklor Eğitim Merkezi (PEFHEM) Türk Sanat Müziği Korosu, 25 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ‘Doktorlarımızın Gönlünden Şifalı Şarkılar’ adlı bir konser gerçekleştirdi.

Sunumunu Radyo34 Program Yapımcısı Gürsel Yeğenoğlu’nun yaptığı programda, Melda Kuyucu Kılıç şefliğindeki koro; koro ve solo performansları ile dinleyenlere muhteşem bir müzik ziyafeti verdi.

Üç bölüm halinde gerçekleştirilen konserin ikinci bölümünde Türkiye’nin en iyi kadın seslerinden Umut Akyürek sahne aldı. Akyürek bu bölümde kulaklarımızın pasını silen bir şov sergiledi.

Programın üçüncü bölümü Şef Melda Kuyucu Kılıç’ın seslendirdiği iki parça ile hareketlendi. Kılıç bu bölümde koro üyelerinden Cemre Pesenpaten’in annesi – Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Sanat Müziği Sanatçısı Belgin Ahun’u sahneye davet etti. Ahun da icra ettiği iki parça ile coşkuyu zirveye taşıdı.

Programa renk katan unsurlardan biri de Şehrin Şairleri Şiir Grubundan Ayşe Ünal oldu. Ayşe Ünal, Fransız Şair Louis Aragon’un ‘Bırakıp Gittin Beni’ adlı şiirini okudu. Ünal okuduğu duygu yüklü bu şiir ile salondan uzun süre alkış aldı.

Konser akşamının en özel bölümü ise PEFHEM Başkanı Serdar Özalkak’ın konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilmesi ile başladı. 25 Mayıs tarihi çok özel bir günü işaret ediyordu ve Özalkak kürsüden eşi Sabina Çiğdem Özalkak’ın doğum gününü sevgi sözleri ile kutladı. Sabina Çiğdem de oturduğu yerden kalkarak mini bir reverans ile eşine karşılık verdi. Kalpten kalbe akan karşılıklı sevgi seli avuç dolusu alkışlarla taçlandı.