yerelhayat @ hotmail.com

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ'nde bulunan 10 Fakülte, 1 Yüksek Okul, 6 Meslek Yüksek Okulu, 5 Enstitüde 18 bin öğrenci okuyor.
İstanbul Maltepe sahilinde organize edilen Çankırı Tanıtım Günlerinde bir stant dikkatimi çekti. “ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ” yazan stantta, Çankırı'daki bir üniversitenin tanıtımı yapılıyor. Stantın dört bir yanında okul ve öğrenci fotoğrafları var. Panolardaki yazı ve fotoğraflar çok güzel, teşrifat fonksiyonel, güler yüzlü görevliler konuya hakim, masada ikramlık şeker ve üniversiteyi tanıtan iki mini broşür var. Görevliler, broşürler ve ziyarete gelen öğrencilerden edindiğim bilgilere göre:
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ'nde bulunan: 10 Fakülte, 1 Yüksekokul, 6 Meslek Yüksekokulu, 5 Enstitüde bulunan 35 lisans, 47 önlisans programında 18 bin öğrenci sağlıklı ve mutlu bir gelecek için tüm gücüyle çalışıyor.

DÜNYAYA AÇIK YERLİ VE MİLLİ ÜNİVERSİTE
Üniversite; Tabiat harikası yeşille kucaklaşmış mekâna, Yeni ve modern binalara, Dinamik ve genç öğretim kadrosu ile harmanlanmış tecrübeli öğretim üyelerine, Modern teknolojiye ve Büyük bir bahçeye sahip.
Uluslararası ilişkileri, Barınma imkânı, Araştırma ve geliştirme birimleri, Sağlık ve Bileşim Hizmetleri, Öğrenci toplulukları bulunan üniversitede; yabancı dilinizi geliştirebilir, sosyal mekânları kullanarak birbirinden farklı aktivitelere katılabilir, Bilim, Kültür, Sanat ve Spor etkinliklerinde kendinizi ifade edebilir, Kütüphane ve atölyelerde çalışarak hayallerinize ulaşabilirsiniz.
Bölge ihtiyaçları dikkate alınarak organize dilen Karatekin'de:

ON FAKÜLTE
Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Orman fakültesi ve Fen Fakültesi,
BİR YÜKSEKOKUL
Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu,
ALTI MESLEK YÜKSEKOKULU
Eldivan Sağlık Hizmetleri, Kurşunlu Adalet, Gıda ve Tarım, Sosyal Bilimler, Çerkeş, Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu,
BEŞ ENSTİTÜ
Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Türkiyat Enstitüsü'nden biri tam size göre.

NİÇİN ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ?
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ'ni bitirerek; iş ve aş kapısı olan garantili bir meslek sahibi olabilir, kendi işinizi kurabilir, özel sektör ve kamu kurumlarında çalışabilir ya da alanınızda kariyer yapabilirsiniz.
Gürültüden uzak, sessiz, sakin, donanımlı, uluslararası ilişkileri olan, öğrenci merkezli, demokratik ve çağdaş bir üniversite arıyorsanız ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ sizi bekliyor.
Gidin, görün, öğretim üyeleri ve öğrencilerle konuşun, kararınızı sonra verin. Dört seçimi yapın, dört yıl çok iyi çalışın, ömür boyu sağlıklı ve mutlu olun.
.
www.karatekin.edu.tr
https://ogrenciposta.karatekin.edu.tr
https://eposta.karatekin.edu.tr