yerelhayat @ hotmail.com

Dodurga'ya hayırlı olsun

Dodurga, artan nüfusu sebebiyle yeniden belediye olan bir kasaba. Siyasi partiler yönetme arzusuyla kurulan siyasi organizasyon, seçim de partinin başarısıdır.

Dodurga seçimleri, tüm dodurgalılara hayırlı olsun. Çankırı ili Orta ilçesine bağlı Dodurgada Belediye başkanlığı seçimi gerçekleşti. Seçimi AK Parti adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı. 

Hasan Hüseyin Kaşıkçı'ya tebrikler.

Sağ seçmene sahip Dodurga, hemen her seçimde iktidar ya da iktidara yakın partiye oy vermiştir. Yıllara göre incelendiğinde Demokrat parti, Adalet partisi, Anavatan partisi ve MHP gibi hep sağ ve iktidar partileri diğer partilerin hep bir adım önündedir.

Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Dodurgalının bir önceki seçimde seçtiği Dodurga Muhtarıdır. Kaşıkcı, muhtarlık seçimlerinde iştişare ve ittifakla seçilmiştir.

Seçimde Ak partili bir adayın kazanması, Ak partinin bir zaferidir. Ancak Dodurga seçmeni için doğru bir tercihdir. Yeni belediyeye;  belediye binası yapılacak, bina teşrif edilecek, belediyeye personel alınacak, belediyeye makam aracı, dozer, çöp arabası, ambulan, itfaiye alınacak.

Bu para nereden gelecek? Belediyede çalışan memurun işcinin aylığı nasıl ödenecek? Bu soruların cevabını düşünen seçmen ister istemez iktidar partisine yöneldi. 

Çankırı ili ve Orta ilçesinin yıllara göre seçim sonuçlarına baktığınızda Çankırılıların iktidar partisine ve sağ siyasete yakın durduğunu görürsünüz.

50-60 arası iktidar partisi DP, 60-70 arası iktidar partisi AP, 80-90 arası iktidar partisi sağ siyaset izleyen Anavatan ve MHP diğer partilerden hep öndedir.

Çankırı, Orta ve Dodurga belediye başkanları da bu partilerden çıkmıştır.

Dodurganın son belediye başkanı Ak partiden, ondan önceki belediye başkanı MHP'den seçilmiştir.

Dodurga, Kayıların bir kolu, Kayılarda Oğuzların bir boyudur. Dodurga ülkesini seven demektir. Ülkesini seven Dodurga'nın "Yöneticinize sahip çıkınız" emri gereği iktidar partisine yakın olmaktır.

Kazanılan her seçim bir zaferdir. Siyasi partini işi seçimi kazanmaktır. Sebep ne olursa olsun seçimi kazanmak bir başarıdır.

Dodurga zaferi; Başkan Hasan Hüseyin Kaşıkçı'ya ve tüm Dodurgalılara hayırlı olsun.

Mustafa Telli