yerelhayat @ hotmail.com

ELVAN MİLLİ BİRLİKTEN SORUMLU OLDU 

Pendikli genç siyasetçi Timuçin Elvan, Remzi Çayır başkanlığında kurulan Milli Yol Partisi’ne geçti. Elvan, Milli Yol Partisi Genel Merkezinde Milli Birlikten Sorumlu Başkan Vekili oldu.


Timuçin Elvan, 1972 Pendik doğumludur. Ticaret lisesi mezunu olan Elvan, halen bir muhasebe şirketinde muhasebe elemanı olarak çalışmaktadır. Siyasete MHP de başlayan Elvan, bir süre BBP’sinde bulunmuş, Pendik'te Abdulsamed Elçi başkanlığında Cesur Düşünce Partisi'ni kurup, Türk siyasetine yeni bir soluk getirmişti.

Remzi Çayır, 1959 Kahramanmaraş doğumludur. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi iken siyaset ile ilgilenmiş, 1979 yılında tutuklanıp bir süre cezaevinde yatmıştır. Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun Genel Başkan olduğu yıllarda BBP’sinde Genel Başkan Yardımcılığı yapan Çayır, halen Ankara’da Turizm ve fuarcılık işleri ile ilgilenmektedir.

 

Çok sayıda roman, tiyatro, hikaye ve şiir yazan Çayır; eserlerini Türk Edebiyatı, Bizim Ocak, Aylık Dergi, Mavera, Vahdet, Birliğe Çağrı, Gözyaşı, Dolunay gibi dergilerde yayınlamıştır.

Türk milletinin zor bir dönemden geçtiğini söyleyen Çayır; 'Türkiye'nin yeni bir siyaset anlayışına, yeni bir çıkışa, sahici, rasyonel, akılcı, dünyaya entegre olan bir anlayışa ihtiyacı olduğunu söyleyerek Milli Yol Partisi'ni kurdu.

Pendikli Timuçin Elvan, işte bu Milli Yol Partisi'ne geçerek partinin Milli Birlikten Sorumlu Başkan Vekili oldu.

Pendikli genç bir siyasetçi olan Timuçin Elvan, örnek ve önderdir. Türk Milletinin, devleti ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğünden yana olan Elvan: Milletin mutlu, devletin güçlü olmasını istemektedir.

Bilgi ve birikimi ile doyurucu, Hitabeti ile etkileyici, Giyimi ve kuşamı ile şık, Duruşu ile hak ve hakikatten yana, Dünya görüşü ile herkesi kucaklayan bir anlayışa sahiptir.

Bilimin ve ilmin önemini bilir, tekniğin ve teknolojinin farkındadır. Kalkınmanın yolunun üretmekten geçtiğine inanır.

Olayları sorup sorgulayan, okuyup araştıran Elvan; çalışkan başarılı ve tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir. Dinlemesini ve konuşmasını bilir, karşısındakine saygı gösterir.

Şanlı bir tarihimiz, bir ve beraber yaşama irademiz, yetişmiş insan gücümüz, güçlü bir sanayimiz, zengin yer altı ve yer üstü kaynaklarımız, geniş tarım alanlarımız ve hayvancılığımız var. Bize düşen görev; İnsanlarımızın öncelikleri sıralayıp, daha mutlu ve daha güçlü olmak için çalışmak.

Öğrencim Timuçin Elvan'a ve Milli Yol Partisine başarılar dilerim.

Yolunuz Türk Milletinin yolu, yolunuz adaletin yolu olsun. 

Mustafa Telli