yerelhayat @ hotmail.com

Haklı olmak için güçlü olmak gerekiyor

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yıldırım Demirci'nin sosyal medyada paylaştığı yazısını okudum. Beğendiğim ve kendisini tebrik edip yayınlamak için iznini aldığım yazı aynen şöyle:

"KIRIKKALE TÜFEKLERİNDEN MMU TFX UZANAN UZUN İNCE BİR YOL 

1974 Kıbrıs Barış Harekâtında ABD ve bazı Avrupa ülkelerinden alınan savunma teçhizatının Türkiye’nin milli çıkarları doğrultusunda kullanılması konusunda silah ambargosu uygulamışlardır.  Türkiye’nin savunma sanayinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla; TUSAŞ, ASELSAN, İŞBİR, ASPİLSAN, HAVELSAN, ROKETSAN gibi şirketler kurularak yerli ve milli imkânlarla savunma sanayinde yatırımlar gerçekleştirmeye başlamıştır.

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sonrasında kamuoyunda milli duygular, fedakârlıklar, özveriler, coşku ve heyecanlar hiçbir millete nasip olmayacak şekilde zirveye ulaştığı bir dönem olmuştur.

O günlerde babalarımız, çocuk çocuklarının rızıklarından keserek; Gelinlerimiz, düğünlerde takılan bileziklerinin heveslerini almadan kollarından sıyırarak; Yavrularımız, kumbaralarında biriktirdikleri haclıklarını o küçücük elleriyle; Ninelerimiz, yastık altında sakladıkları kefen paralarını o nurlu, kınalı ve yılların yorgunluğunun nişanesi olan nasırlı elleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına içten gelen samimi bir duyguyla bağışta bulunmuşlardır.

Yüce Milletimizin desteği ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın vizyoner liderliği ve ileri görüşlülüğü birleşince bugün savunma sanayinin altın çağını gururla yaşıyoruz. Haluk BAYRAKTAR, Selçuk BAYRAKTAR başta olmak üzere, binlerce genç mühendisimiz, laboratuarlarda, ar-ge merkezlerinde, atölyelerde ve fabrikalarda gece sabahlara kadar çalışarak projeler üretiyorlar. Yine binlerce teknikerler, teknisyenler ve işçilerimiz bu projelere el emeklerini, göz nurlarını ve alın terlerini akıtarak hayat veriyorlar. Böylece üretilen modern savunma teçhizatları kahraman ordumuzun emrine sunuluyor.

Ülkemizin tam bağımsızlığını istemeyen ve dışa bağımlı olmasını arzulayan emperyalistler ve onun uzantıları olan yerli işbirlikçileri, yerli ve milli savunma sanayimizin ilerlemesini hep engellemeye çalıştılar.

Nuri KİLLİGİL’i ve 26 arkadaşını Sütlüce’deki fabrikasında yangın çıkartarak hayattan koparan zihniyet, 2006 yılında başlayan süreçte Türkiye'nin gözbebeği ASELSAN'da hizmet veren genç mühendislerden Hüseyin BAŞBİLEN, Mülsem ÜNAL, Evrim YANÇEKEN, Burhanettin VOLKAN, Zafer OLUK, Hakan ÖKSÜZ, Erdem UĞUR ve Kerem PARILDAR’a intihar süsü vererek ve 2012 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri için insansız hava araçları yapan Özdemir BAYRAKTAR’ın yeğeni Mehmet Mert BAYRAKTAR’ı da vahşice hayattan kopardılar. Hepsine Yüce Allah’dan gani gani rahmetler diliyoruz.

5. Nesil Milli Muharip Uçağımızın en kısa zamanda semalarımızda gururla süzülmesi için şu anda, şu saatte, şu dakikada ve şu saniyede fabrikalarda gündüzünü gecesine katan, yorulmak nedir bilmeyen ve milli bir heyecanla cansiperane çalışan mühendislerimize ve işçi kardeşlerimize Canab-ı Hak’dan zihin açıklığı, güç ve kuvvet diliyoruz.  Yıldırım DEMİRCİ"   

Teşekkürler Yıldırım bey.

Mustafa Telli

#bayraktar #kıbrıs #yıldırımdemirci #mustafatelli