yerelhayat @ hotmail.com

Her ne kadar "Güzel insanlar güzel atlara binip gittiler" gibi bir değimi üretmiş olan bir milletin mensupları olsak da günümüzde de o güzel insanların varlığına şahit olabiliyoruz çok şükür. Yıllardır Tuzla'da faaliyette olan Gönül Elleri Çarşısı çatısı altında gönüllü olarak ben de hizmet etmeliyim diyen insanlarımızın sayısı 500'ü aşmış durumda. Diğer yandan geride bıraktığımız pandemi sürecinde "Ben de insanlara faydalı olacak bir işin ucundan tutmalıyım" diyen insanlarımız da türlü sivil toplum kuruluşlarının çatısı altında çalışmanın yollarını aradı ve gönüllü olarak bir işin ucundan tutabilmenin huzurunu yaşadı.
Pendik'te belediye destekli Pendik Gönüllüleri hem pandemi sürecinde hem de sonrasında yaptıkları hizmetlerle bir çok garip insanımızın duasına mazhar oldular.
Çok şükür güzel atlara binip gitmiş güzel insanların nesilleri de o güzel insanların güzel amellerini yaşatmak için gayret ediyorlar. Bunu görüyor olmak da insanlık adına kaybettiğimiz ümitleri yeniden yeşertiyor ve hala umut var dememize sebep oluyor.
Hemen herkesin bu dünya hayatının sonucunun ölüm olduğunu ve bir gün mutlaka aynı akibeti kendisinin de yaşayacağını bildiği muhakkak. Bu bilgi, insanı biraz rahatsız etse de sonucun kaçınılmaz olması ikinci yaşama dair de düşünmeye sevk ediyor. İşte tam da bu noktada yaratılmış olduğunu kabul edip etmemek durumunda kalıyor insan.
Kabul etmeyene sözümüz yok, sözümüz kabul edene: "Ne Mutlu varlığından dolayı birilerine rahat nefes aldırabilen güzel insanlara" Allah her iki cihanda aziz eylesin...