yerelhayat @ hotmail.com

2023 Hedeflerini önemli ölçüde gerçekleştirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, genç nesillerin önüne koyduğu İstanbul'un Fethinin 600. yılına denk gelen 2053 hedefleriyle, Türkiye Yüzyılı hayalinin gerçekleşmesi için önemli bir hedef göstermiştir. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılı olan Türkiye Yüzyılı'nı gerçekleştirmek, genç nesillerimizin en büyük sorumluluğudur.

2023 yılına kadar yapılan yatırımların, hükümetlerin desteklediği AR-GE çalışmalarının,
hem özel sektörde hem kamuda meyvelerini vermesi üzerine; "Bizden hiç bir şey olmaz"
karamsarlığını tarihe gömen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dosta güven düşmana korku veriyor.

Kendi milletinin başaracağına inanmış, bir gurup genç bilim insanının, yıllar süren gayretli çalışmaları sonucunda Savunma Sanayimizde ortaya çıkan gelişmeler, bütün dünyanın dikkatlerini çekti. Dışımızdakiler, artık Türkler başaramaz demiyor, tam tersine, "Acaba şimdi ne üretecekler?" diye merakla bekliyorlar.
Bütün bu yapılanlar, 2023 hedeflerine giden yolların kilometre taşlarıydı. Bu taşlarla döşenen yolların önünde şimdi genç nesillerimizin, daha adil bir dünya, daha yaşanılır bir Türkiye için gayret sarfedecekleri 2053 hedefleri var.

Sağcısıyla solcusuyla; bu
ülkenin daha yaşanılabilir, bütün dünyada söz sahibi olmuş bir ülke olmasını istemeyen yoktur.
Bu yüzdendir ki, bu milletin KIZIL ELMASI olan bu hedefler, iktidarlara göre değişecek hedefler değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hedefleridir. Gerek ülke idaresinde gerekse yerel idarelerde bu hedefler doğrultusunda çalışacak olan tüm iktidarlar, ödüllendirilecektir. En büyük ödül de 2053'ün arkasından konulacak hedef olan 2071'in lokomotifi olma ödülü olacaktır...

Zamanın neler getireceğini ömrü olanlar yaşayıp görecekler. Varsa ömrümüz biz de göreceğiz inşaallah. Ümidimiz, hayalimiz, Türkiye Yüzyılı hedeflerinin en güzel şekilde gerçekleşmesidir.
Hepimize iyi seneler...