yerelhayat @ hotmail.com

Din maskesi altında yerle bir ettik dindarlığı. Omuz verip şeytana, lime lime doğradık insanlığı. Üç kişi bir araya geldik, din budur dedik, biraz fırsat bulunca her haltı yedik. Allah yakın akrabayı gözet dedi, biz yakın akrabayı yok ettik. Allah, ana baba hakkı dedi, biz sözde huzurumuz için huzur evlerine tıktık. "Yedi yaşına gelen evladınızı namaza başlatın" dedi Resul, biz, namazı terkettik. Özgürlük dedik her türlü namussuzluğun adına, helak edilmiş kavimlerin amellerini cilaladık.

Dargınlarınızı barıştırın dedi Allah, biz, barışma ihtimalinin ortadan kaldıracak uluslararası sözleşmeler imzaladık. Allah'ı beğenmedik, biz daha iyi biliriz dedik; komünist olduk, faşist olduk, liberal olduk, ateist olduk, desit olduk. Kesmedi her türlü ist olduk da bir türlü insan olamadık. Dönemedik bir türlü fabrika ayarlarımıza. Yetmedi, sanki marifetmiş gibi; Putlaştırdık çocuğu, putlaştırdık kadını, putlaştırdık makamı ve nefsimizi.


Ve sonuç;
Üç beş ailenin elinde oyuncak olmuş, inim inim inliyor insanlık. Bugün virüs yarın bir başka şey. Kendine gel ey nefsim, ama aşıyla ama virüsle kesilecek neslin. Haydi kalk! bir eser bırak, en azından mizanına...
LA İLAHE İLLA ENTE SUBHANEKE İNNİ KÜNTÜ MİNEZZALİMİN, TÖVBE ESTAĞFİRULLAH EL AZİM... Emin ol bunu emrediyor sahibin: (Yedi gök, yer ve bunlarda bulunanlar O’nu tesbih eder; O’nu hamd ile tesbih etmeyen hiçbir şey yoktur. Fakat siz onların tesbihini anlayamazsınız. O halîmdir, bağışlayıcıdır.) İsra 44.